Víte, jak se správně obléknout v rámci dress codu Semi Formal?

Dostali jste pozvánku na akci, kde je předepsaný dress code Semi Formal? Mnoho mužů si neví rady, co si vlastně vzít na sebe. Ať už se chystáte na svatbu, ples nebo večírek, základem tohoto dress codu je vždy oblek. Ačkoli je Semi Formal kreativnější formou formálního oděvu, i tento dress code má svá pravidla. Přečtěte si, jakou barvu obleku zvolit a čím ho doplnit, abyste se vyvarovali zbytečných chyb.

Vybírejte podle toho, kdy se akce koná

Outfit pro denní i večerní událostiPři volbě obleku zohledněte především to, kdy se společenská událost koná. Pomůže vám jednoduché pravidlo. Pokud se jedná o akci pořádanou po 18. hodině, měli byste jít v tmavém obleku s tmavou obuví. Například černém, tmavě šedém nebo tmavě modrém.

U dopoledních a odpoledních událostí konaných do 18. hodiny se nemusíte držet pouze tmavých barev. Právě naopak. Perfektní dojem uděláte například v obleku krémovém nebo světle šedém.

Podívejte se, jaké barvy obleků jsou aktuálně v módě.

Oblek doplňte elegantní košilí

Nezapomeňte, že k obleku se nosí výhradně košile s dlouhým rukávem. Pro dress code Semi Formal je ideální volbou jednobarevná košile bez vzoru. Pokud chcete mít jistotu, že neuděláte chybu, volte košili bílou. Jinak obecně platí, že na svatbu se hodí košile pastelových barev. Na ples naopak barvy tmavé.

Pro slavnostní příležitosti doporučujeme košile se zapínáním rukávů na manžetové knoflíčky. Vyberte proto košili s dvojitou nebo univerzální manžetou. Univerzální manžeta má tu výhodu, že ji můžete zapnout na klasické i manžetové knoflíčky. Díky tomu jednu košili vynosíte na společenské události i do práce.

Prohlédněte si elegantní společenské košile, ve kterých uděláte zaručeně ten nejlepší dojem.

Doplňky, které oživí váš vzhled

Slaďte se s partnerkou pomocí doplňkůV rámci dress codu Semi Formal byste měli váš outfit doplnit kravatou nebo motýlkem. Pokud jdete s partnerkou, představují doplňky skvělou možnost, jak se barevně sladit s jejími šaty. Zvolte jednobarevnou variantu nebo decentní vzor. Kravatu s diagonální proužkem však nechte v přihrádce s oblečením do práce.

Tip pro vás

K tmavému obleku pro večerní příležitosti volte výhradně černou společenskou obuv. Na akcích konaných přes den skvěle zapůsobíte v hnědé obuvi, která se perfektně hodí k modrému a šedému obleku. Podívejte se na společenské boty, které jsou pro dress code Semi Formal ideální volbou.

Kdo

Šéf vás málo platí? Změňte to

Dřete v práci od rána do noci a dostali jste malé odměny? Důvodů může být hned několik. Jedním z nich je i špatná volba oblečení. Váš šéf vás odměňuje nejen podle toho, co děláte, ale také podle toho, jak na něj působíte. Jak se obléknout, abyste nepůsobili špatným dojmem a správně se prezentovali?

Celý článek

Co

Jak vybrat manžetové knoflíčky – to nejdůležitější, co byste měli vědět

Chystáte se na ples, svatbu, do tanečních nebo na narozeninovou oslavu? Chcete vypadat stylově a stále cítíte, že vám k dokonalosti něco chybí? Zaměřte se na pánské módní doplňky. Košile s manžetovými knoflíčky se bezesporu vrací do módy a neměly by chybět ve vašem šatníku. Knoflíčky jsou funkčním doplňkem i drobným šperkem, který vás skvěle oživí a podtrhne vaši osobnost. Jak vybrat manžetové knoflíčky pro každou příležitost?

Celý článek