Proč nenosit lesklý oblek do práce?

Nezáleží na tom, zda sedíte celý den v kanceláři nebo chodíte na obchodní schůzky. Pro všechny muže, kteří nosí do práce oblek, platí jedno velmi důležité pravidlo. Přečtěte si, jak je důležitý výběr správného obleku a co se může stát, pokud zvolíte špatně.

Na obchodní schůzku pouze matný a tmavý oblek

Proč? Představte si, že se máte sejít s obchodním zástupcem, který s vámi chce uzavřít obchod. Tento obchodní zástupce přijede v luxusním autě, má na sobě spoustu zlatých šperků a je oblečený v lesklém obleku, jako by zrovna přišel z večerního plesu.

Jak na vás takový člověk bude působit? Špatně. Budete mít pocit, že na vás chce jen vydělávat, není seriózní a bude vás chtít oškubat. Přitom může jít o dobrého obchodníka. Vy se však rozhodnete s ním obchod neuzavřít, protože mu nedůvěřujete.

Proto nenoste lesklý pánský oblek, stejně jako nic příliš okázalého, vyzývavého nebo třpytivého. Nechcete si přece zkazit možný obchod jen kvůli špatně zvolenému oblečení. Tmavá barva je vhodnou volbou, protože vzbuzuje u ostatních respekt a důvěru. Už chápete, proč mají všichni politici na oficiálních setkáních tmavý a matný oblek? Podívejte se na širokou nabídku pánských obleků.

Do kolektivu v zaměstnání pouze matný oblek

Nezáleží na tom, zda pracujete v kanceláři, kterou máte pouze pro sebe nebo ji sdílíte s kolegy. Budete-li do práce nosit lesklý oblek, k tomu si ještě pořídíte hezké třpytivé hodinky a lesklé boty, šéf si vás zajisté všimne, a ne v dobrém slova smyslu.

Představte si, že jste majiteli firmy a někteří z vašich zaměstnanců nosí do práce lesklý oblek. Co byste si pomysleli? Že jim dáváte velkou výplatu, takže byste jim ji snížil. Přitom to mohou být velmi pracovití zaměstnanci. Tak nedopusťte, aby i vám šéf zatrhl odměny nebo dokonce snížil výplatu a to jen kvůli špatně vybranému oblečení.

Tip pro vás

Už máte správně vybraný oblek a přemýšlíte, jakou kravatou ho doplnit? Pokud vás čeká obchodní jednání, přečtěte si článek Jakou kravatu si vezme manažer na obchodní jednání. Jakou kravatu zvolit v klasický pracovní den se pak dozvíte v článku Jakou kravatu si vezme manažer do zaměstnání, do kolektivu.

Kdo

Jak se správně obléknout na maturitní i další zkoušky a zvýšit si tak šance na úspěch

K úspěchu u zkoušek vám pomohou jak vědomosti, tak vaše oblečení a to, jak působíte na zkušební komisi. Vyvarujte se nejčastějších chyb a zbytečně neprovokujte komisi nesprávným oblečením. Díky správnému oblečení budete mít větší šanci na úspěch. Jak docílit ideálního vzhledu u zkoušky?

Celý článek

Co

Jakou kravatu zvolit na obchodní jednání, abyste měli úspěch?

Váš úspěch u obchodního jednání může ovlivnit řada věcí. Jednou z nich je oděv. Možná i vy podvědomě hodnotíte své obchodní partnery podle toho, jak jsou oblečení. Nevhodně zvolený oděv vám může u obchodního jednání velmi uškodit. Díky správné volbě oblečení můžete naopak hodně získat. Přitom rozhodují i takové detaily, jako je barva kravaty. Jakou kravatu tedy vybrat, abyste šli úspěchu naproti?

Celý článek