Jak vám může lesklý oblek v práci uškodit?

Nezáleží na tom, zda sedíte celý den v kanceláři nebo chodíte na obchodní schůzky. Pro všechny muže, kteří nosí do práce oblek, platí jedno velmi důležité pravidlo. Přečtěte si, jak je důležitý výběr správného obleku a co se může stát, pokud zvolíte špatně.

Na obchodní schůzku pouze matný a tmavý oblek

Představte si, že se máte sejít s obchodním zástupcem, který s vámi chce uzavřít obchod. Člověk, který přijede v lesklém obleku a třpytivých doplňcích vypadá nedůvěryhodně a máte pocit, že s vámi uzavře nevýhodný obchod. A tak jej raději neuzavřete.

Proto nenoste lesklý pánský oblek, stejně jako nic příliš okázalého, vyzývavého nebo třpytivého. Nechcete si přece zkazit možný obchod jen kvůli špatně zvolenému oblečení. Vhodnou volbou je tmavá barva, protože vzbuzuje u ostatních respekt a důvěru. Podívejte se například na širokou nabídku pánských obleků.

Do kolektivu v zaměstnání pouze matný oblek

Také v kanceláři upoutáte lesklým oblekem nadměrnou pozornost svých nadřízených. Mohli by získat dojem, že máte na rozhazování a platí vás až příliš. Ať už jste jakkoli pracovití. Nedopusťte, aby špatný výběr oblečení ohrozil vaši kariéru, výplatu či prémie.

Tip pro vás

Přemýšlíte, jakou kravatou správně vybraný oblek doplnit? Pokud vás čeká obchodní jednání, přečtěte si, jakými doplňky můžete podpořit váš úspěch. Každý detail může být pro vaši kariéru důležitý.

Kdo

Jak zvýšit šance na úspěch u zkoušek

Ať již usilujete o maturitu nebo o titul, důležité jsou jak vědomosti, tak i vaše oblečení a to, jak působíte na zkušební komisi. Vyvarujte se nejčastějších chyb a zbytečně neprovokujte komisi nesprávným oblečením. Díky správnému oblečení budete mít větší šanci na úspěch. Jak vám může oblečení u zkoušek pomoci?

Celý článek

Co

Jakou kravatu zvolit na obchodní jednání, abyste měli úspěch?

Váš úspěch u obchodního jednání může ovlivnit řada věcí. Jednou z nich je oděv. Možná i vy podvědomě hodnotíte své obchodní partnery podle toho, jak jsou oblečení. Nevhodně zvolený oděv vám může u obchodního jednání velmi uškodit. Díky správné volbě oblečení můžete naopak hodně získat. Přitom rozhodují i takové detaily, jako je barva kravaty. Jakou kravatu tedy vybrat, abyste šli úspěchu naproti?

Celý článek