Máte problémy s pocením nohou? Skoncujte s tím sami bez lékaře

Asi sami znáte situaci, kdy vejdete do místnosti a musíte se vyzout. Pokud jste v obuvi už delší dobu, většinou máte nohy více či méně propocené. Vidíte, jak se za vámi dělají vlhké šlápoty a vzduchem se šíří nežádoucí zápach. Není to nic příjemného. Jak tomu předejít?

Proč nohy zapáchají?

Každý člověk má ve spodní části chodidel zhruba čtvrt milionu potních žláz, které produkují pot. Ten sám o sobě nepáchne. Problémem jsou bakterie, které obsahuje. Pokud se pot z chodidel nemůže odpařovat, probudí se k životu bakterie a začnou takzvaně zahnívat. Právě tento proces je zdrojem zápachu chodidel.

Pocení chodidel nelze zabránit, protože je to jejich přirozená vlastnost. Týká se to jak mužů, tak žen. Jak zajistit, aby vám nohy nezapáchaly a jak chránit chodidla před tvorbou plísní? Jednoduchá rada zní, noste ponožky vyrobené z přírodních vláken a koženou obuv či boty s aktivní membránou. Vlhkost z vašich chodidel bude dokonale odváděna a v potu se nebudou aktivovat bakterie, které způsobují zápach. Pamatujte, že nevhodným výběrem obuvi a ponožek napomáháte tvorbě zápachu i vzniku plísňových onemocnění chodidel.

Jaké ponožky a obuv správně vybrat?

Při výběru ponožek vždy dbejte na to, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Ponožky z umělých vláken jsou neprodyšné a podporují pocení vašich nohou. Pokud jsou vaše chodidla v teple, bakterie ožívají, začnou zahnívat a způsobovat zápach.

Ideální volbou jsou ponožky z přírodních materiálů. Doporučujeme nejlépe ponožky z bambusového vlákna, které dokonale odvádí vlhkost a jsou zcela prodyšné. Vaše chodidla tak budou v suchu i po celodenním nošení. Pokud trpíte častými plísněmi chodidel, je to jedna z možností, jak tomuto onemocnění předejít.

A to není vše. Další výjimečnou vlastností ponožek z bambusového vlákna je jejich schopnost termoregulace. To znamená, že vám v létě od nohou nebude horko a v zimě chladno. Tuto vlastnost ponožky z umělého vlákna nemají. Fungují přesně naopak. V létě je vám horko a máte pocit, že máte nohy v igelitu. V zimě vás pak umělé vlákno nezahřeje.

Podívejte se na zdravotní ponožky z bambusového vlákna.

Jakou obuv zvolit?

Abyste dosáhli co nejlepšího výsledku, je více než důležité dbát na dobře zvolenou obuv. U společenské a volnočasové obuvi si dejte pozor na to, aby byla kožená. Sportovní nebo turistická obuv by měla mít propustnou membránu.

Dobře zvolené ponožky v kombinaci s vhodnou obuví vám zajistí celkový pocit pohody. Už se nemusíte obávat trapných situací při vyzouvání obuvi ve společnosti.

Tip na závěr

Správně zvolená délka ponožek k pánskému oblekuVolnočasové bambusové ponožky s délkou ke kotníku jsou vhodné do sportovní nebo turistické obuvi či do volnočasových bot.

K pánským oblekům doporučujeme ponožky s prodlouženou délkou, tzv. společenské. Podívejte se, jak mají správně vypadat ponožky s prodlouženou délkou. Jejich délka má svůj praktický význam. Když muž v obleku kalhotách usedne, zpravidla se mu kalhoty pozvednou a odhalí se část holeně. Podle společenské etikety je odhalení nohy v oblasti holeně zásadním společenským prohřeškem.

Nevhodně zvolená délka ponožek k pánskému oblekuV kotníkové ponožce se vám při usednutí vždy nevhodně odhalí nohy. Ke společenským kalhotám a do společenské obuvi patří tedy výhradně dlouhé ponožky. Uznejte sami, že pohled na odhalenou nohu sedícího muže není nic přitažlivého. Nezapomínejte také zvolit správnou barvu ponožek. K černým a šedým botám se shánějte vždy po černých bambusových ponožkách. K hnědé obuvi doporučujeme nosit zásadně hnědé bambusové ponožky.

Kdo

Jak zvýšit šance na úspěch u zkoušek

Ať již usilujete o maturitu nebo o titul, důležité jsou jak vědomosti, tak i vaše oblečení a to, jak působíte na zkušební komisi. Vyvarujte se nejčastějších chyb a zbytečně neprovokujte komisi nesprávným oblečením. Díky správnému oblečení budete mít větší šanci na úspěch. Jak vám může oblečení u zkoušek pomoci?

Celý článek

Co

Jakou kravatu zvolit na obchodní jednání, abyste měli úspěch?

Váš úspěch u obchodního jednání může ovlivnit řada věcí. Jednou z nich je oděv. Možná i vy podvědomě hodnotíte své obchodní partnery podle toho, jak jsou oblečení. Nevhodně zvolený oděv vám může u obchodního jednání velmi uškodit. Díky správné volbě oblečení můžete naopak hodně získat. Přitom rozhodují i takové detaily, jako je barva kravaty. Jakou kravatu tedy vybrat, abyste šli úspěchu naproti?

Celý článek