Jdete na svatbu jako host a nemáte co na sebe?

Přišlo vám pozvání na svatbu? Čeká vás tedy velmi slavnostní den, který změní život dvěma důležitým lidem ve vašem životě. Zajisté chcete zapůsobit co nejlepším dojmem, abyste dal okolí najevo, že si pozvání vážíte. Čeho byste se měli držet při výběru toho správného oděvu?

Jaký oblek vybrat

Jako svatební host můžete mít na svatbě jakýkoli oblek. Doporučujeme vám oblek z tmavé a lesklé látky, protože svatba je oslavnou událostí. Tmavá barva obleku spolu s leskem vám dodá na eleganci s nádechem luxusu.

Jako svatební host si můžete obléknout košili v bílé barvě. Pokud však chcete vyniknout, vybírejte světlejší barevnou košili a kravatu v tmavším odstínu stejné barvy. Například světle modrou košili a tmavě modrou kravatu. Pokud chcete s partnerkou vypadat na svatbě jako pár, vybírejte barvu košile a kravaty s ohledem na barvu jejích šatů. Díky barevnému sladění uděláte na svatbě dojem. Přečtěte si více v článku Jak sladit ženicha s nevěstou, aby vypadali jako pár.

Jaké doplňky zvolit

Pokud ovšem chcete vypadat jinak než ostatní muži na svatbě, zvolte svatební set. Ten obsahuje svatební vestu, anglickou kravatu a kapesníček do saka. Tento set je vhodný pro všechny muže, kteří chtějí na slavnostní události zazářit. Pokud bude mít vaše partnerka bordó šaty a vy si obléknete svatební set v bordó barvě prošívaný lesklou nití, budete zaručeně nejhezčím párem mezi svatebními hosty. Některé doplňky se však na svatbu vůbec nehodí. Přečtěte si nejčastější prohřešky svatebních hostů, abyste věděli, čemu se při oblékání vyhnout.

Tip pro vás

K tomu, abyste na svatbě zapůsobili, je potřeba znát základní pravidla, jak nosit pánský oblek a jak se v něm chovat. Například byste měli vědět, že se nesmí nosit pod oblek košile s krátkým rukávem a jak dlouhé mají být oblekové kalhoty. Také je dobré vědět, proč musíte nosit k obleku pánský opasek, jaká obuv je k obleku vhodná a další. Tyto a mnoho dalších rad si přečtěte v článku 10 praktických rad, jak nosit pánský oblek, abyste se ve společnosti neztrapnili.

Kdo

Šéf vás málo platí? Změňte to

Dřete v práci od rána do noci a dostali jste malé odměny? Důvodů může být hned několik. Jedním z nich je i špatná volba oblečení. Váš šéf vás odměňuje nejen podle toho, co děláte, ale také podle toho, jak na něj působíte. Jak se obléknout, abyste nepůsobili špatným dojmem a správně se prezentovali?

Celý článek

Co

Jak vybrat manžetové knoflíčky – to nejdůležitější, co byste měli vědět

Chystáte se na ples, svatbu, do tanečních nebo na narozeninovou oslavu? Chcete vypadat stylově a stále cítíte, že vám k dokonalosti něco chybí? Zaměřte se na pánské módní doplňky. Košile s manžetovými knoflíčky se bezesporu vrací do módy a neměly by chybět ve vašem šatníku. Knoflíčky jsou funkčním doplňkem i drobným šperkem, který vás skvěle oživí a podtrhne vaši osobnost. Jak vybrat manžetové knoflíčky pro každou příležitost?

Celý článek