Jakou kravatu zvolit na obchodní jednání, abyste měli úspěch?

Váš úspěch u obchodního jednání může ovlivnit řada věcí. Jednou z nich je oděv. Možná i vy podvědomě hodnotíte své obchodní partnery podle toho, jak jsou oblečení. Nevhodně zvolený oděv vám může u obchodního jednání velmi uškodit. Díky správné volbě oblečení můžete naopak hodně získat. Přitom rozhodují i takové detaily, jako je barva kravaty. Jakou kravatu tedy vybrat, abyste šli úspěchu naproti?

Ideální volbou je červená kravata. Proč?

Co mají společného Kennedy, Reagan a Obama? Všichni tři si oblíbili červenou kravatu. Rozhodně přitom nejde o náhodu. Když si totiž uvážete červenou kravatu, ostatní vás většinou podvědomě vnímají jako člověka sebevědomého, důležitého či dokonce vlivného.

Možná jste ani nepostřehli, že mnoho úspěšných manažerů, se kterými se setkáváte, nosí právě červenou kravatu. A moc dobře ví proč. V potenciální konkurenci dalších firem vyniknou a získají si respekt. I vy chcete přeci vypadat sebevědomě a profesionálně. Nepodceňujte proto psychologii barev a vyzbrojte se červenou kravatou.

Jakou červenou kravatu vybrat?

Ideální outfit na obchodní jednání

Červenou kravatu můžete zvolit v jednobarevné variantě bez vzoru. Máte na výběr z několika barevných odstínů. Abyste působili sebejistě a profesionálně, doporučujeme volit syté odstíny červené. Na obchodní jednání se skvěle hodí i kravata v bordó barvě, která dodá vašemu obleku elegantní vzhled.

Pokud máte rádi osobitější kravaty se vzorem, držte se zásady decentnosti. Zvolte například červenou kravatu s jemnou mřížkou. Klasickou variantu pro pracovní outfity představuje kravata s diagonálními pruhy. I tu můžete pro obchodní jednání zvolit. Dbejte však na to, abyste v ní vynikli a působili sebevědomým dojmem.

Kravatu do práce volte z matných materiálů. Chcete si vzít do práce lesklou kravatu? Chyba. Lesklé kravaty sice vypadají skvěle, ale do práce se nehodí. Takvou kravatu zvolte na společenskou událost, jako je návštěva plesu, divadla, oslavy a jiné slavnostní události.

Podívejte se, jak vypadají ideální kravaty pro manažera.

Pozor, nestačí si pouze uvázat červenou kravatu. Základ úspěchu tkví v celkovém outfitu. Přečtěte si, jaké další zásady dodržovat při volbě oblečení pro obchodní jednání.

Kdo

Jak se správně obléknout do divadla?

Koupila vaše manželka lístky do divadla nebo jste se s kamarády domluvili, že vyrazíte za kulturou? Pak si určitě nechcete zážitek z představení zkazit trapasem. V každém typu divadla platí jiná pravidla pro oblékání. Přečtěte si, jak zvolit správný oblek, aby středem pozornosti zůstali herci, a vy jste si mohli v klidu vychutnat zážitek z představení.

Celý článek

Co

Jaký oblek vybrat na maturitní ples a stužkovací večírek, abyste neudělali chybu?

Maturitní ples a stužkovací večírek neboli stužkovák patří k významným událostem studentského života. Mnozí na tyto akce i po letech rádi vzpomínají. Není však nic horšího než vzpomínky na to, jak mezi ostatními vynikáte díky špatné volbě oblečení. Pokud tomu chcete předejít a ukázat se před spolužáky v tom nejlepším světle, začněte správnou volbou obleku. Ten je totiž základem pánského společenského oblečení, a tedy klíčem k vašemu dokonalému vzhledu. Přečtěte si, v jakém obleku uděláte na maturitním plese a stužkovacím večírku ten nejlepší dojem.

Celý článek