Jakou kravatu zvolit na obchodní jednání, abyste měli úspěch?

Váš úspěch u obchodního jednání může ovlivnit řada věcí. Jednou z nich je oděv. Možná i vy podvědomě hodnotíte své obchodní partnery podle toho, jak jsou oblečení. Nevhodně zvolený oděv vám může u obchodního jednání velmi uškodit. Díky správné volbě oblečení můžete naopak hodně získat. Přitom rozhodují i takové detaily, jako je barva kravaty. Jakou kravatu tedy vybrat, abyste šli úspěchu naproti?

Ideální volbou je červená kravata. Proč?

Co mají společného Kennedy, Reagan a Obama? Všichni tři si oblíbili červenou kravatu. Rozhodně přitom nejde o náhodu. Když si totiž uvážete červenou kravatu, ostatní vás většinou podvědomě vnímají jako člověka sebevědomého, důležitého či dokonce vlivného.

Možná jste ani nepostřehli, že mnoho úspěšných manažerů, se kterými se setkáváte, nosí právě červenou kravatu. A moc dobře ví proč. V potenciální konkurenci dalších firem vyniknou a získají si respekt. I vy chcete přeci vypadat sebevědomě a profesionálně. Nepodceňujte proto psychologii barev a vyzbrojte se červenou kravatou.

Jakou červenou kravatu vybrat?

Ideální outfit na obchodní jednání

Červenou kravatu můžete zvolit v jednobarevné variantě bez vzoru. Máte na výběr z několika barevných odstínů. Abyste působili sebejistě a profesionálně, doporučujeme volit syté odstíny červené. Na obchodní jednání se skvěle hodí i kravata v bordó barvě, která dodá vašemu obleku elegantní vzhled.

Pokud máte rádi osobitější kravaty se vzorem, držte se zásady decentnosti. Zvolte například červenou kravatu s jemnou mřížkou. Klasickou variantu pro pracovní outfity představuje kravata s diagonálními pruhy. I tu můžete pro obchodní jednání zvolit. Dbejte však na to, abyste v ní vynikli a působili sebevědomým dojmem.

Kravatu do práce volte z matných materiálů. Chcete si vzít do práce lesklou kravatu? Chyba. Lesklé kravaty sice vypadají skvěle, ale do práce se nehodí. Takvou kravatu zvolte na společenskou událost, jako je návštěva plesu, divadla, oslavy a jiné slavnostní události.

Podívejte se, jak vypadají ideální kravaty pro manažera.

Pozor, nestačí si pouze uvázat červenou kravatu. Základ úspěchu tkví v celkovém outfitu. Přečtěte si, jaké další zásady dodržovat při volbě oblečení pro obchodní jednání.

Tip pro vás

Chcete vědět, jakou kravatu si vzít i pro další pracovní a společenské události? Podívejte se na několik tipů.

Kdo

Šéf vás málo platí? Změňte to

Dřete v práci od rána do noci a dostali jste malé odměny? Důvodů může být hned několik. Jedním z nich je i špatná volba oblečení. Váš šéf vás odměňuje nejen podle toho, co děláte, ale také podle toho, jak na něj působíte. Jak se obléknout, abyste nepůsobili špatným dojmem a správně se prezentovali?

Celý článek

Co

Jak vybrat manžetové knoflíčky – to nejdůležitější, co byste měli vědět

Chystáte se na ples, svatbu, do tanečních nebo na narozeninovou oslavu? Chcete vypadat stylově a stále cítíte, že vám k dokonalosti něco chybí? Zaměřte se na pánské módní doplňky. Košile s manžetovými knoflíčky se bezesporu vrací do módy a neměly by chybět ve vašem šatníku. Knoflíčky jsou funkčním doplňkem i drobným šperkem, který vás skvěle oživí a podtrhne vaši osobnost. Jak vybrat manžetové knoflíčky pro každou příležitost?

Celý článek