Jakou barvu obleku zvolit do práce

Pokud pracujete v kolektivu mezi kolegy, v kanceláři nebo na úřadě, platí pro vás jiná pravidla, než pro ty z vás, co chodíte na obchodní schůzky nebo jednání s obchodními partnery. Pro každou příležitost jsou vhodné jiné barvy pánského obleku. Čtěte dále a dozvíte se jaké.

Nejprve je však třeba zdůraznit, že pro všechny příležitosti platí jedno důležité pravidlo. Jaké? Oblek do zaměstnání musí být matný, nikoli lesklý. Proč tomu tak je, se dozvíte v článku Proč se nesmí nosit lesklý oblek do práce.

Pracujete v kolektivu kolegů, v kanceláři nebo na úřadě?

Pro vás je volba barvy obleku mnohem svobodnější. V jakémkoli ročním období můžete vybírat oblek černý, tmavě modrý, tmavě šedý, antracitový či grafitový. V letních měsících se nebojte svůj šatník oživit obleky ve světle hnědé nebo světle šedé barvě. Světlé obleky však doporučujeme nosit do práce pouze v letních měsících a do 18. hodiny večerní. Vybírat můžete ze spousty světlých odstínu kromě bílé, ta je určena pro ženichy nebo váš volný čas.

Chodíte na obchodní jednání a pracovní schůzky?

Pro vás je výběr pánského obleku omezenější. Se stálými i s potenciálními obchodními partnery jednejte v tmavém matném pánském obleku. Na výběr máte pánské obleky v odstínech černé, tmavě modré nebo tmavě šedé. V žádném případě si neberte na obchodní jednání lesklý oblek. Uškodilo by vám to. Nenechte si pokazit dobré vztahy s klientem jen kvůli špatnému výběru vašeho oblečení. Každý zná přísloví, že šaty dělají člověka a na obchodním jednání to platí dvojnásob. Vybírejte tedy pouze z matných a tmavých obleků.

Zcela jiná pravidla platí pro oblékání do společnosti a na oslavné události, kde uplatníte pánské obleky z lesklých materiálů.

Podívejte se na širokou nabídku elegantních obleků, ve kterých budete působit profesionálně a důvěryhodně.

Kdo

Jak se správně obléknout do divadla?

Koupila vaše manželka lístky do divadla nebo jste se s kamarády domluvili, že vyrazíte za kulturou? Pak si určitě nechcete zážitek z představení zkazit trapasem. V každém typu divadla platí jiná pravidla pro oblékání. Přečtěte si, jak zvolit správný oblek, aby středem pozornosti zůstali herci, a vy jste si mohli v klidu vychutnat zážitek z představení.

Celý článek

Co

Jaký oblek vybrat na maturitní ples a stužkovací večírek, abyste neudělali chybu?

Maturitní ples a stužkovací večírek neboli stužkovák patří k významným událostem studentského života. Mnozí na tyto akce i po letech rádi vzpomínají. Není však nic horšího než vzpomínky na to, jak mezi ostatními vynikáte díky špatné volbě oblečení. Pokud tomu chcete předejít a ukázat se před spolužáky v tom nejlepším světle, začněte správnou volbou obleku. Ten je totiž základem pánského společenského oblečení, a tedy klíčem k vašemu dokonalému vzhledu. Přečtěte si, v jakém obleku uděláte na maturitním plese a stužkovacím večírku ten nejlepší dojem.

Celý článek