Jak v tanečních vypadat skvěle a zaujmout budoucí partnerku

Většina mladých mužů chodí do tanečních především kvůli dívkám. K tomu, aby se student ve středoškolských tanečních zalíbil své budoucí partnerce, se musí chovat jako gentleman a dodržovat základní principy společenského oblékání. K tomu vám pomůže článek Jak se obléknout do tanečních a jakých chyb se vyvarovat, abyste se neztrapnili.

Poté, co si osvojíte základní pravidla a použijete je v praxi, se můžete sladit se svou partnerkou do stejných barev, abyste vypadali jako pár. To jistě ocení vaše partnerka i okolí. Abyste věděli, jak na to, zeptali jsme se za vás odborníka na pánskou společenskou módu, majitele módní značky Pánské obleky BANDI, Andreje Bandi Vámoše.

Proč se mají muži ladit podle partnerky a není to naopak?

Mladá dívka v tanečních má několik šatů v různých barvách, a tak by se zdálo snazší, že to ona by se mohla sladit podle svého tanečního partnera. V praxi to tak nefunguje. Muž se barevně přizpůsobuje proto, že mu k tomu stačí i obyčejný kapesníček v barvě šatů partnerky.

Co sladit s šaty a doplňky partnerky?

Muži by se měli ladit s partnerkou pomocí košile, kravaty nebo kapesníčku do saka. Mladí muži mají na výběr kombinovat tyto tři doplňky podle jejich volby. Mohou se sladit pouze kravatou nebo košilí a kapesníčkem. Volba je na každém muži a samozřejmě také záleží na barvě šatů a doplňků partnerky. Někdy totiž platí pravidlo, čím méně, tím lépe.

Partnerka má fialové šaty a stříbrné doplňky. Co byste v takovém případě muži doporučil?

Tanečník si může vybrat jednu barvu a podle ní sladit své doplňky. Ovšem působivější je, pokud si mladý muž ke své partnerce oblékne tmavě fialovou košili a stříbrnou kravatu se stříbrným kapesníčkem.

Jak se má muž sladit s taneční partnerkou, když má světle zelené šaty?

Světle zelená barva není obvyklá. Středoškolská taneční jsou večerní společenská událost, a proto se vybírají tmavé odstíny barev. Ovšem i se světlými odstíny se dá pracovat. Při této kombinaci doporučuji zachovat standard, a sice bílou košili a světle zelenou kravatu. Tato varianta zcela vystačí pro sladění tanečních partnerů.

Musí být barva doplňků mladého muže stejná jako barva šatů jeho partnerky?

Jistěže nemusí. Barvy nikdy nemusí být svým odstínem identické. Stačí zachovat barevnost kravaty, košile nebo kapesníčku a partnerčiných šatů a doplňků. Jestli jsou šaty o něco světlejší než například pánská kravata, vůbec to nevadí.

V současné době jsou velice módní manžetové knoflíčky. Hodí se také do středoškolských tanečních?

Ano, samozřejmě. Manžetové knoflíčky jsou vhodné pro jakoukoli společenskou událost. Je potřeba tomu přizpůsobit výběr košile tak, aby měla manžetové rukávy, do kterých je možno manžetové knoflíčky založit. V obchodech Pánské obleky BANDI nabízíme navíc novinku, a to jsou košile s univerzálním rukávem, které je možné zapínat jak na obyčejný knoflík, tak na manžetové knoflíčky.

Převážná většina mladých mužů neumí uvázat kravatový uzel. Co byste jim poradil?

Vázání kravatových uzlů je velice jednoduchou záležitostí, kterou zvládne každý. Neznalost vázání kravatových uzlů spočívá v tom, že se s tím mladí muži ještě nesetkali. Doporučuji jim, aby se podívali na videa, jak vázat kravatu, kde sami zjistí, jak jednoduché to je.

Co byste ještě doporučil z praxe mladým mužům, aby měli úspěch u žen?

Velice často se setkávám s tím, že vidím přicházející tanečníky oblečené v obleku, přes který mají přehozenou zimní sportovní bundu. Pokud chce mladý muž vypadat před partnerkou dokonale, měl by svůj outfit sladit téměř k dokonalosti, aby jeho snažení nevyšlo vniveč. Pokud je chladno, měl by si k pánskému obleku pořídit plášť nebo kabát. Ten by měl svou délkou zakrýt sako.

Určitě bych mladým mužům doporučil, aby zůstali sami sebou. Aby se nebáli obdarovat partnerku hezkou kyticí. Obleky a kytice totiž ženy přímo milují.

Tip navíc

Pokud chcete efektně zkombinovat různé barvy košil a kravat, přečtěte si, jak na to. Budete mít jistotu, že neuděláte chybu.

Kdo

Šéf vás málo platí? Změňte to

Dřete v práci od rána do noci a dostali jste malé odměny? Důvodů může být hned několik. Jedním z nich je i špatná volba oblečení. Váš šéf vás odměňuje nejen podle toho, co děláte, ale také podle toho, jak na něj působíte. Jak se obléknout, abyste nepůsobili špatným dojmem a správně se prezentovali?

Celý článek

Co

Jak vybrat manžetové knoflíčky – to nejdůležitější, co byste měli vědět

Chystáte se na ples, svatbu, do tanečních nebo na narozeninovou oslavu? Chcete vypadat stylově a stále cítíte, že vám k dokonalosti něco chybí? Zaměřte se na pánské módní doplňky. Košile s manžetovými knoflíčky se bezesporu vrací do módy a neměly by chybět ve vašem šatníku. Knoflíčky jsou funkčním doplňkem i drobným šperkem, který vás skvěle oživí a podtrhne vaši osobnost. Jak vybrat manžetové knoflíčky pro každou příležitost?

Celý článek