Jak zvýšit šance na úspěch u zkoušek

Ať již usilujete o maturitu nebo o titul, důležité jsou jak vědomosti, tak i vaše oblečení a to, jak působíte na zkušební komisi. Vyvarujte se nejčastějších chyb a zbytečně neprovokujte komisi nesprávným oblečením. Díky správnému oblečení budete mít větší šanci na úspěch. Jak vám může oblečení u zkoušek pomoci?

Tajemství správné volby obleku

Při výběru obleku rozhodně neexperimentujte. Na formální událost, jako je zkouška, byste měli zvolit tmavý a matný oblek. Ideální barvou je černá nebo tmavě modrá, díky které budete vypadat důstojně a naučeně.

Rozhodně se vyhněte lesklému obleku! Ten působí příliš okázale a mohl by komisi dráždit. Lesklé obleky se hodí jen na ples nebo do tanečních a všude jinde působí nepatřičně.

Nevybírejte ani světlý oblek. Ten by vám ubral minimálně rok vašeho věku a vypadali byste v něm nervózně a nesměle. Ve vašem zájmu je působit odhodlaně a sebevědomě, proto je tmavý oblek tou pravou volbou.

Košile o vás hodně prozradí

Vybírejte košili s dlouhým rukávem, nejlépe v bílé barvě. Díky tomu zkoušející nabude dojmu, že jste pořádný, a tím i naučený a připravený. Podívejte se na široký výběr společenských košil.

Bez kravaty to nejde

Pánská kravata dotváří celkový seriózní dojem. Když ji nebudete mít, můžou z vás mít zkoušející pocit, že školu neberete vážně. Doporučujeme vybírat kravatu ve světlém odstínu modré, zelené nebo fialové. To jsou decentní barvy, které neprovokují.

Obujte si černé, matné, a hlavně čisté boty

Šněrovací společenská obuv je jedinou vhodnou variantou k pánskému obleku na jakoukoli formální událost, kterou zkoušky bezesporu jsou. Dbejte na čistotu vašich bot a slaďte k nim také opasek. Jedině budete vypadat spořádaně a naučeně. I zde platí, že lesklý materiál je vhodný pouze na ples nebo do tanečních. Podívejte se na širokou nabídku společenské obuvi, ze které můžete vybírat.

Tip pro vás

Přečtěte si 10 praktických rad, jak se obléknout do společnosti, abyste se neztrapnili. Oblékněte se na zkoušku správně a zvyšte vaše šance na úspěch.

Kdo

Jak se správně obléknout do divadla?

Koupila vaše manželka lístky do divadla nebo jste se s kamarády domluvili, že vyrazíte za kulturou? Pak si určitě nechcete zážitek z představení zkazit trapasem. V každém typu divadla platí jiná pravidla pro oblékání. Přečtěte si, jak zvolit správný oblek, aby středem pozornosti zůstali herci, a vy jste si mohli v klidu vychutnat zážitek z představení.

Celý článek

Co

Jaký oblek vybrat na maturitní ples a stužkovací večírek, abyste neudělali chybu?

Maturitní ples a stužkovací večírek neboli stužkovák patří k významným událostem studentského života. Mnozí na tyto akce i po letech rádi vzpomínají. Není však nic horšího než vzpomínky na to, jak mezi ostatními vynikáte díky špatné volbě oblečení. Pokud tomu chcete předejít a ukázat se před spolužáky v tom nejlepším světle, začněte správnou volbou obleku. Ten je totiž základem pánského společenského oblečení, a tedy klíčem k vašemu dokonalému vzhledu. Přečtěte si, v jakém obleku uděláte na maturitním plese a stužkovacím večírku ten nejlepší dojem.

Celý článek