Jak zvýšit šance na úspěch u zkoušek

Ať již usilujete o maturitu nebo o titul, důležité jsou jak vědomosti, tak i vaše oblečení a to, jak působíte na zkušební komisi. Vyvarujte se nejčastějších chyb a zbytečně neprovokujte komisi nesprávným oblečením. Díky správnému oblečení budete mít větší šanci na úspěch. Jak vám může oblečení u zkoušek pomoci?

Tajemství správné volby obleku

Při výběru obleku rozhodně neexperimentujte. Na formální událost, jako je zkouška, byste měli zvolit tmavý a matný oblek. Ideální barvou je černá nebo tmavě modrá, díky které budete vypadat důstojně a naučeně.

Rozhodně se vyhněte lesklému obleku! Ten působí příliš okázale a mohl by komisi dráždit. Lesklé obleky se hodí jen na ples nebo do tanečních a všude jinde působí nepatřičně.

Nevybírejte ani světlý oblek. Ten by vám ubral minimálně rok vašeho věku a vypadali byste v něm nervózně a nesměle. Ve vašem zájmu je působit odhodlaně a sebevědomě, proto je tmavý oblek tou pravou volbou.

Košile o vás hodně prozradí

Vybírejte košili s dlouhým rukávem, nejlépe v bílé barvě. Díky tomu zkoušející nabude dojmu, že jste pořádný, a tím i naučený a připravený. Podívejte se na široký výběr společenských košil.

Bez kravaty to nejde

Pánská kravata dotváří celkový seriózní dojem. Když ji nebudete mít, můžou z vás mít zkoušející pocit, že školu neberete vážně. Doporučujeme vybírat kravatu ve světlém odstínu modré, zelené nebo fialové. To jsou decentní barvy, které neprovokují.

Obujte si černé, matné, a hlavně čisté boty

Šněrovací společenská obuv je jedinou vhodnou variantou k pánskému obleku na jakoukoli formální událost, kterou zkoušky bezesporu jsou. Dbejte na čistotu vašich bot a slaďte k nim také opasek. Jedině budete vypadat spořádaně a naučeně. I zde platí, že lesklý materiál je vhodný pouze na ples nebo do tanečních. Podívejte se na širokou nabídku společenské obuvi, ze které můžete vybírat.

Tip pro vás

Přečtěte si 10 praktických rad, jak se obléknout do společnosti, abyste se neztrapnili. Oblékněte se na zkoušku správně a zvyšte vaše šance na úspěch.

Kdo

Šéf vás málo platí? Změňte to

Dřete v práci od rána do noci a dostali jste malé odměny? Důvodů může být hned několik. Jedním z nich je i špatná volba oblečení. Váš šéf vás odměňuje nejen podle toho, co děláte, ale také podle toho, jak na něj působíte. Jak se obléknout, abyste nepůsobili špatným dojmem a správně se prezentovali?

Celý článek

Co

Jak vybrat manžetové knoflíčky – to nejdůležitější, co byste měli vědět

Chystáte se na ples, svatbu, do tanečních nebo na narozeninovou oslavu? Chcete vypadat stylově a stále cítíte, že vám k dokonalosti něco chybí? Zaměřte se na pánské módní doplňky. Košile s manžetovými knoflíčky se bezesporu vrací do módy a neměly by chybět ve vašem šatníku. Knoflíčky jsou funkčním doplňkem i drobným šperkem, který vás skvěle oživí a podtrhne vaši osobnost. Jak vybrat manžetové knoflíčky pro každou příležitost?

Celý článek