Jak se správně obléknout do divadla?

Koupila vaše manželka lístky do divadla nebo jste se s kamarády domluvili, že vyrazíte za kulturou? Pak si určitě nechcete zážitek z představení zkazit trapasem. V každém typu divadla platí jiná pravidla pro oblékání. Přečtěte si, jak zvolit správný oblek, aby středem pozornosti zůstali herci, a vy jste si mohli v klidu vychutnat zážitek z představení.

Při volbě vhodného oblečení je důležité vědět, kam a na jaké představení se chystáte. Jiný oděv vyžaduje návštěva slavnostní premiéry v opeře a jiný předplacené představení v komorním divadle.

Chystáte se do velkého, kamenného divadla?

Kamenným divadlem se označují všechna větší divadla, národní, městská a také opera, balet nebo filharmonie. Pokud se chystáte na takové představení, počítejte s tím, že pravidla pro oblékání jsou formální a vy byste měl mít pánský oblek. Protože je divadelní představení akce konaná ve večerních hodinách, přípustný je pouze tmavý oblek. Podívejte se na širokou nabídku pánských obleků BANDI. Pro výběr košile a kravaty nejsou daná přesná pravidla. Bílou košilí nikdy nic nezkazíte, ale můžete si vzít také barevnou košili tmavších odstínů. Vyvarujte se příliš výrazných, zářivých barev a zbytečné extravagance.

Do malého divadla si vystačíte s ležérnějším oblečením

Pokud se chystáte do menšího, komorního divadla, nemusíte se pravidel oblékání držet tak striktně. Atmosféra malých divadel je uvolněnější a vyžaduje menší míru formálnosti. Tady byste dokonce v černém obleku s vázankou působili příliš upjatým dojmem. Doporučujeme proto ležérnější oděv. Vezměte si například jen sako bez kravaty k volnočasovým kalhotám nebo si ke košili oblékněte svetr. Podívejte se na nabídku exkluzivních pánských svetrů.

Současná móda postupně slevuje z přísných nároků a stává se volnější. Ještě před sto lety by se na naši předci vydali na představení ve fraku. To už od vás dnes nikdo neočekává. Obecně však platí, že do divadla by se nemělo chodit ve všedním oblečení. Mikinu, džíny a sportovní tenisky vždy raději nechte doma.

Kdo

Jak zvýšit šance na úspěch u zkoušek

Ať již usilujete o maturitu nebo o titul, důležité jsou jak vědomosti, tak i vaše oblečení a to, jak působíte na zkušební komisi. Vyvarujte se nejčastějších chyb a zbytečně neprovokujte komisi nesprávným oblečením. Díky správnému oblečení budete mít větší šanci na úspěch. Jak vám může oblečení u zkoušek pomoci?

Celý článek

Co

Jakou kravatu zvolit na obchodní jednání, abyste měli úspěch?

Váš úspěch u obchodního jednání může ovlivnit řada věcí. Jednou z nich je oděv. Možná i vy podvědomě hodnotíte své obchodní partnery podle toho, jak jsou oblečení. Nevhodně zvolený oděv vám může u obchodního jednání velmi uškodit. Díky správné volbě oblečení můžete naopak hodně získat. Přitom rozhodují i takové detaily, jako je barva kravaty. Jakou kravatu tedy vybrat, abyste šli úspěchu naproti?

Celý článek