Jak se obléknout na pohovor? Vyhněte se zbytečným chybám

Hledáte práci a bojíte se, že na pohovoru uděláte špatný dojem? I odborníkovi hrozí neúspěch, když se nevhodně oblékne a špatně zapůsobí na personalistu. Přečtěte si, jak se správně obléct na pohovor, zvýšit si tím sebevědomí a přiblížit se k získání vaší práce snů.

Bez obleku máte pohovor předem prohraný

Na pracovní pohovor si vždy vezměte pánský oblek. Vybírejte oblek v modrém nebo černém provedení, který je vyrobený z matné látky. Ptáte se proč matný oblek, když lesklý působí honosněji? Přečtěte si, proč lesklý oblek nepatří na pohovor ani do práce.

V matném obleku budete působit seriózně, sebevědomě a úspěšně. Vyvarujte se také světle šedým oblekům a teplákovým sáčkům, protože vás mohou omladit. A vy přece chcete na pohovoru působit znale a zkušeně.

Košile na vás hodně prozradí

Nejlépe uděláte, když na si na pohovor obléknete bílou košili, která zdůrazní vaši čistotnost a přidá vám na důvěryhodnosti. Zjistili jste, že tuto základní košili doma nemáte? Vyberte si elegantní košili na pohovor. Vyhněte se košilím s krátkým rukávem nebo polo trikům. Nehodí se k obleku a ani k události, na kterou se oblékáte. Dejte si také záležet na výběru vhodného střihu pro vás.

Doplňky vytváří celkový dojem

K tomu nejlepšímu prvnímu dojmu na pracovním pohovoru už vám chybí jen správně zvolené doplňky. Základním a nejdůležitějším doplňkem je pánská kravata. Většina psychologů vám na pohovor doporučí červenou kravatu.

Ptáte se proč? Červená kravata je znamením sebevědomého muže. Už jen proto, že nesebevědomý muž by si tak výraznou barvu nikdy nevzal. A také proto, že patří mezi formální barvy kravat, které se nosí při významných pracovních událostech.

Pokud si vezmete červenou kravatu, budete na personalistu působit profesionálním dojmem a bude vás považovat za muže, který své práci rozumí. Budete to mít u pohovoru mnohem jednodušší než ostatní kandidáti.

Obujte se do čistého a vyrazte

V prvé řadě dbejte na to, abyste měl obuv čistou. Pokud před třemi dny pršelo a vy máte na botě stále trochu bláta, je to vaše vizitka. V takovém případě byste na sobě mohl mít i ty nejkvalitnější kožené boty a nic by vám nepomohlo. Budete na tom u personalisty stejně, jako byste přišel v teniskách.

K pánskému obleku si vždy obujte společenskou šněrovací obuv v matné a tmavé barvě. Pamatujte také na ponožky s prodlouženu délkou. Personalistu jistě neoslní vaše odhalené lýtko. Podívejte se na kvalitní bambusové ponožky, které skvěle odvádí vlhkost a mají navíc zdravotní lem proti otlakům.
Nyní jste vychytali všechny mouchy na vašem vzhledu a máte skvělou šanci udělat na personalistu co nejlepší dojem. Využijte této konkurenční výhody, jděte na pohovor s vidinou úspěchu a ukažte, že jste pro tu práci nejvhodnější právě vy. Přejeme vám hodně štěstí.

Kdo

Jak zvýšit šance na úspěch u zkoušek

Ať již usilujete o maturitu nebo o titul, důležité jsou jak vědomosti, tak i vaše oblečení a to, jak působíte na zkušební komisi. Vyvarujte se nejčastějších chyb a zbytečně neprovokujte komisi nesprávným oblečením. Díky správnému oblečení budete mít větší šanci na úspěch. Jak vám může oblečení u zkoušek pomoci?

Celý článek

Co

Jakou kravatu zvolit na obchodní jednání, abyste měli úspěch?

Váš úspěch u obchodního jednání může ovlivnit řada věcí. Jednou z nich je oděv. Možná i vy podvědomě hodnotíte své obchodní partnery podle toho, jak jsou oblečení. Nevhodně zvolený oděv vám může u obchodního jednání velmi uškodit. Díky správné volbě oblečení můžete naopak hodně získat. Přitom rozhodují i takové detaily, jako je barva kravaty. Jakou kravatu tedy vybrat, abyste šli úspěchu naproti?

Celý článek