Jak se obléknout na pohovor? Vyhněte se zbytečným chybám

Hledáte práci a bojíte se, že na pohovoru uděláte špatný dojem? I odborníkovi hrozí neúspěch, když se nevhodně oblékne a špatně zapůsobí na personalistu. Přečtěte si, jak se správně obléct na pohovor, zvýšit si tím sebevědomí a přiblížit se k získání vaší práce snů.

Bez obleku máte pohovor předem prohraný

Na pracovní pohovor si vždy vezměte pánský oblek. Vybírejte oblek v modrém nebo černém provedení, který je vyrobený z matné látky. Ptáte se proč matný oblek, když lesklý působí honosněji? Přečtěte si, proč lesklý oblek nepatří na pohovor ani do práce.

V matném obleku budete působit seriózně, sebevědomě a úspěšně. Vyvarujte se také světle šedým oblekům a teplákovým sáčkům, protože vás mohou omladit. A vy přece chcete na pohovoru působit znale a zkušeně.

Košile na vás hodně prozradí

Nejlépe uděláte, když na si na pohovor obléknete bílou košili, která zdůrazní vaši čistotnost a přidá vám na důvěryhodnosti. Zjistili jste, že tuto základní košili doma nemáte? Vyberte si elegantní košili na pohovor. Vyhněte se košilím s krátkým rukávem nebo polo trikům. Nehodí se k obleku a ani k události, na kterou se oblékáte. Dejte si také záležet na výběru vhodného střihu pro vás.

Doplňky vytváří celkový dojem

K tomu nejlepšímu prvnímu dojmu na pracovním pohovoru už vám chybí jen správně zvolené doplňky. Základním a nejdůležitějším doplňkem je pánská kravata. Většina psychologů vám na pohovor doporučí červenou kravatu.

Ptáte se proč? Červená kravata je znamením sebevědomého muže. Už jen proto, že nesebevědomý muž by si tak výraznou barvu nikdy nevzal. A také proto, že patří mezi formální barvy kravat, které se nosí při významných pracovních událostech.

Pokud si vezmete červenou kravatu, budete na personalistu působit profesionálním dojmem a bude vás považovat za muže, který své práci rozumí. Budete to mít u pohovoru mnohem jednodušší než ostatní kandidáti.

Obujte se do čistého a vyrazte

V prvé řadě dbejte na to, abyste měl obuv čistou. Pokud před třemi dny pršelo a vy máte na botě stále trochu bláta, je to vaše vizitka. V takovém případě byste na sobě mohl mít i ty nejkvalitnější kožené boty a nic by vám nepomohlo. Budete na tom u personalisty stejně, jako byste přišel v teniskách.

K pánskému obleku si vždy obujte společenskou šněrovací obuv v matné a tmavé barvě. Pamatujte také na ponožky s prodlouženu délkou. Personalistu jistě neoslní vaše odhalené lýtko. Podívejte se na kvalitní bambusové ponožky, které skvěle odvádí vlhkost a mají navíc zdravotní lem proti otlakům.
Nyní jste vychytali všechny mouchy na vašem vzhledu a máte skvělou šanci udělat na personalistu co nejlepší dojem. Využijte této konkurenční výhody, jděte na pohovor s vidinou úspěchu a ukažte, že jste pro tu práci nejvhodnější právě vy. Přejeme vám hodně štěstí.

Kdo

Jak se správně obléknout do divadla?

Koupila vaše manželka lístky do divadla nebo jste se s kamarády domluvili, že vyrazíte za kulturou? Pak si určitě nechcete zážitek z představení zkazit trapasem. V každém typu divadla platí jiná pravidla pro oblékání. Přečtěte si, jak zvolit správný oblek, aby středem pozornosti zůstali herci, a vy jste si mohli v klidu vychutnat zážitek z představení.

Celý článek

Co

Jaký oblek vybrat na maturitní ples a stužkovací večírek, abyste neudělali chybu?

Maturitní ples a stužkovací večírek neboli stužkovák patří k významným událostem studentského života. Mnozí na tyto akce i po letech rádi vzpomínají. Není však nic horšího než vzpomínky na to, jak mezi ostatními vynikáte díky špatné volbě oblečení. Pokud tomu chcete předejít a ukázat se před spolužáky v tom nejlepším světle, začněte správnou volbou obleku. Ten je totiž základem pánského společenského oblečení, a tedy klíčem k vašemu dokonalému vzhledu. Přečtěte si, v jakém obleku uděláte na maturitním plese a stužkovacím večírku ten nejlepší dojem.

Celý článek