Jak obléknout ženicha? Rady, jak na to a čeho se vyvarovat

Pánská společenská móda nemusí být jen o obleku, košili a kravatě. Ženich se může odlišit od ostatních svatebních hostů doplňky. Zkombinujte váš pánský oblek s doplňky, které podtrhnou vaši jedinečnou úlohu i vzhled, a zanechte dokonalý dojem. Jak toho docílíte?

Jaký oblek vybrat pro ženicha na svatbu?

Na svatbu můžete vybírat oblek z odstínů barev šedé, tmavě modré, černé, bílé nebo smetanové. Můžete zvolit oblek matný nebo lesklý. Lesklý oblek působí slavnostněji a zaujmete v něm svatební hosty hned na první pohled.

A co když je svatba v zimě?

V případě, že se svatba koná v zimním období, vybírejte pouze z obleků tmavých odstínů. Pánský oblek v bílé nebo smetanové barvě není pro svatbu v zimním období vhodný. V takovém obleku byste v zimě doslova splynuli s okolím.

Jaký je rozdíl mezi oblekovou vestou a svatební vestičkou?

Oblekovou vestou se má na mysli vesta, která je ušitá ze stejné látky jako oblek. Svatební vestičky jsou určené především pro ženicha a jsou na předních dílech vzorované nebo prošité třpytivou nití. Podívejte se na svatební vesty, které si můžete vybrat ve svatebním setu spolu s anglickou kravatou a kapesníčkem do kapsy saka.

Podle čeho si ženich na svatbu vybírá manžetové knoflíčky?

Vybírejte manžetové knoflíčky podle barvy a tvaru hodinek, prstenu, spony opasku a jiných kovových doplňků. Pokud máte například stříbrné hodinky s kulatým ciferníkem, laďte manžetové knoflíčky do stříbrna a do kulatého nebo zaobleného tvaru.

Jak se má ženich sladit, když má nevěsta bílé šaty se stříbrnými květinami?

Můžete si obléknout tmavý pánský oblek, bílou košili a sladit se svatební vestou s anglickou kravatou a kapesníčkem ve stříbrné barvě s květinovým vzorem. Budete vypadat velice slavnostně. Zároveň je volba svatebního setu zárukou, že nebudete oblečeni stejně jako svatební hosté. Pokud nechcete vestu, protože se v ní necítíte dobře, značková móda Pánské obleky BANDI nabízí také pánské svatební kravaty a regaty. Přečtěte si, jak sladit ženicha s nevěstou, aby vypadali jako pár.

Může si vzít ženich pod oblek košili s krátkým rukávem, aby mu nebylo horko?

Podle pravidel společenské etikety je povinností nosit pod oblekem pouze a jedině košili s dlouhým rukávem. Můžete si na svatbu obléknout košili s krátkým rukávem, ovšem až po formální části svatebního dne, tedy po obřadu, focení a dalších. Po odložení košile s dlouhým rukávem si odložíte také sako. Na svatební hostinu a zábavu tak přicházíte pouze v košili s krátkým rukávem a kravatou.

Kdo

Jak zvýšit šance na úspěch u zkoušek

Ať již usilujete o maturitu nebo o titul, důležité jsou jak vědomosti, tak i vaše oblečení a to, jak působíte na zkušební komisi. Vyvarujte se nejčastějších chyb a zbytečně neprovokujte komisi nesprávným oblečením. Díky správnému oblečení budete mít větší šanci na úspěch. Jak vám může oblečení u zkoušek pomoci?

Celý článek

Co

Jakou kravatu zvolit na obchodní jednání, abyste měli úspěch?

Váš úspěch u obchodního jednání může ovlivnit řada věcí. Jednou z nich je oděv. Možná i vy podvědomě hodnotíte své obchodní partnery podle toho, jak jsou oblečení. Nevhodně zvolený oděv vám může u obchodního jednání velmi uškodit. Díky správné volbě oblečení můžete naopak hodně získat. Přitom rozhodují i takové detaily, jako je barva kravaty. Jakou kravatu tedy vybrat, abyste šli úspěchu naproti?

Celý článek